Lieldienu dambretes turnīrs

Vairāk nekā pussimts dambretes spēles cienītāju pulcējās uz tradicionālo Bauskas novada Lieldienu turnīru dambretē «Bauska 2023». Pārstāvēti bija daudzi Latvijas labākie gan pieaugušo, gan jauniešu dambretisti, kā arī titulēti sportisti no Igaunijas un Lietuvas.

Turnīru ar olām un citām dāvanām atbalstīja AS "Balticovo", kā arī regulārie biedrības sponsori veikalu tīkls "Maxima Latvija", AS "Bauskas alus", minerālūdens "Venden", SIA "Geka", kā arī Bauskas novada pašvaldība.

Sacensības šogad notika 7. aprīlī Īslīces pagasta kultūras nama telpās. Pasākumu sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldības sporta nodaļu rīkoja biedrība «Bauskas Prātnieks» - biedrības valdes loceklis Jānis Štāls piedalījās sacensībās, savukārt biedrības priekšsēdētājs Aigars Zunda pasniedza iegūtās balvas. No Latvijas daudz pārstāvju bija no Rīgas pilsētas, kā arī biedrības «Bauskas Prātnieks» pārstāvji no dažādām apdzīvotām vietām, kā arī kupls skaits lietuviešu – no Kupišķiem, Biržiem, Šauļiem un pat no Ukmerģes un citām Lietuvas vietām.

Vienā dienā notika divi turnīri – klasiskā 64 lauciņu dambrete ar apdomas laiku desmit minūtes un papildustrīs sekundes par gājienu un ātrspēle – trīs minūtes un papildus divas sekundes par gājienu. Rezultāti skatāmi vietnē fmjd.org turnīru sadaļā, kā arī mājas lapā bauskaspratnieks.lv.

Sacensību dalībniekus vērtēja vairākās grupās. Visnopietnākā bija pieaugušo grupa, kurā gan šoreiz pa vidu pieredzējušajiem vismaz klasiskās dambretes turnīrā kopvērtējumā iespraucās arī jaunietis Reinis Štāls, kurš bija otrais, bet viņu vērtēja jauniešu grupā, savukārt ātrspēlē otrais bija jaunais Lietuvas talants no Kupišķiem Astijus Ribokas.

Abus turnīrus pieaugušajiem uzvarēja baušķenieks Mārtiņš Junkurēns. Galvenais panākuma iemesls – neviena zaudējuma, tikai uzvaras un neizšķirti. Te gan neiztika bez saviem kurioziem, jo abas reizes labas cerības uzvarēt bija Guntaram Purviņam no biedrības «Bauskas Prātnieks», bet abas reizes viņš pēdējā kārtā piekāpās talantīgiem jauniešiem – pirmajā turnīrā Reinim Štālam, otrajā turnīrā – Astijus Ribokas. Rezultātā abos turnīros viņam otrā vieta starp pieaugušajiem. Savukārt klasiskajā dambretē trešā vieta bija Vitālijam Kravcovam, kurš spēja skaisti apspēlēt to pašu R. Štālu, savukārt ātrspēlē trešais bija Zigmārs Rumbenieks.

Jauniešu zēnu konkurencē cīņa par vietām bija ļoti sīva. Pirmajā turnīrā R. Štāls izrāva pirmo vietu ar uzvaru pār G. Purviņu. Otrajā vietā palika baušķenieks Everts Rūdolfs Lepsis, savukārt trešais – Keirs Kristians Suguls no Igaunijas, kurš nedēļu iepriekš Igaunijas U16 vecuma grupas čempionātā izcīnīja otro vietu. Turpat blakus ar sliktāku koeficientu palika baušķenieks Denijs Vilhelms Krauklis un vēl viens Lietuvas jaunais talants Arijus Ribokas.

Ātrspēlē lietuviešiem veicās labāk. Savu lomu nospēlēja arī tas, ka jau pirmajā mačā tikās G. Purviņš ar R. Štālu un vecmeistars šoreiz spēja atspēlēties, savukārt pēdējā kārtā, kā jau minēts, piekāpās lietuvietim Astijus Ribokam, kurš arī bija labākais jauniešu konkurencē. Otrajā vietā R. Štāls, savukārt trešais Roberts Grišins no Rīgas. Turpat blakus palika Arijus Ribokas un baušķenieks Ričards Ceruss.

Dāmu konkurencē dominēja pieredzējušās Latvijas pārstāves – abus turnīrus uzvarēja Regīna Piroņena, savukārt Antra Valnere pirmajā turnīrā bija otrā un Zoja Uvačana – trešā, bet ātrspēlē abas samainījās vietām.

Jaunietēm galvenā konkurence bija starp baušķenieci Zani Lea Zundu un Lietuvas sportisti no Kupišķiem Linu Malinauskaiti. Pirmo turnīru lietuviete uzvarēja, bet otrajā L. Malinauskaite bija trešajā vietā. Z. L. Zunda pirmajā turnīrā bija otrā un otrajā turnīrā bija labākā starp jaunietēm. Medaļas sadalīja arī Igaunijas sportistes – pirmajā turnīrā trešā bija Maris Parksepa, bet otrajā turnīrā otro vietu ieguva Katrīna Ljūtseppa.

Starp jauniešiem līdz desmit gadu vecumam labākie bija Rebeka Rīna no Vecsaules pagasta un Rasmus Tillings no Igaunijas. Savukārt pieaugušo lietuviešu konkurencē labākos rezultātus uzrādīja Vitautas Motiejaitis no Pasvales, Edmunds Čirbulenas un Petras Plepis no Biržiem.